Zamknij

Radio ZET: jest drugie zawiadomienie ws. propozycji korupcyjnej w KNF. Dotyczy doradcy prezydenta

Redakcja
13.11.2018 16:07
Radio ZET: jest drugie zawiadomienie ws. propozycji korupcyjnej w KNF. Dotyczy doradcy prezydenta
fot. S.Maszewski/Reporter

Do prokuratury zostało złożone drugie zawiadomienie w sprawie oskarżeń Leszka Czarneckiego wobec szefa KNF - dowiedziało się Radio ZET. Dotyczy doradcy Prezydenta i prezesa Bankowego Funduszu Gwarancyjnego Zdzisława Sokala.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Miał on - według zawiadomienia - lobbować w KNF na rzecz doprowadzenia do upadłości Getin Noble Banku i odkupienia go za symboliczną kwotę przez inny bank. Mecenas Roman Giertych udowadnia w zawiadomieniu, że 8 listopada sejmowa Komisja Finansów Publicznych przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo Bankowe, który przewiduje przejmowanie banków decyzją administracyjną KNF.

Zobacz także

Chodziłoby o banki, w których suma funduszy własnych spadła poniżej poziomu przewidzianego w Prawie Bankowym. W rozmowie nagranej przez Leszka Czarneckiego, przewodniczący KNF Marek Chrzanowski mówi o Zdzisławie Sokalu, że „(...) ma swój plan, który wygląda w ten sposób, że on uważa że Getin powinien upaść (...) ".

Mecenas Roman Giertych potwierdza Radiu ZET, że złożył drugie zawiadomienie. Dodaje, że dołączył do niego taśmę z nagraniem rozmowy Leszka Czarneckiego z szefem KNF Markiem Chrzanowskim.

RadioZET.pl/BM