Zamknij

"Najmłodszy polski milioner" Piotr Kaszubski zasiądzie na ławie oskarżonych. Jest termin

18.09.2021 11:14
Piotr Kaszubski
fot. VIPHOTO/East News

Znamy termin, kiedy "najmłodszy polski milioner" Piotr Kaszubski zasiądzie na ławie oskarżonych. Jak dowiedziało się Radio ZET, na 29 września Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa wyznaczył termin pierwszego posiedzenia w sprawie Piotra Kaszubskiego. Będzie odpowiadał za niepłacenie podatków.

Informacje Radia ZET potwierdził Marcin Saduś rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie. - Prokurator został zawiadomiony przez Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa w Warszawie, że w dniu 29 września 2021 r. odbędzie się posiedzenie wstępne, organizacyjne, przed rozprawą, o którym mowa w art. 349 kodeksu postępowania karnego - napisał prokurator Saduś.

Radio ZET: Jest termin posiedzenia Piotra Kaszubskiego. "Najmłodszy polski milioner" unikał płacenia podatków

Piotr Kaszubski pierwsze zarzuty dotyczące oszustwa usłyszał w 2015 roku, uciekł z kraju, został zatrzymany w Wiedniu i wydany przez sąd austriacki, ale pod pewnymi warunkami. Austriaccy sędziowie nie zgodzili się na rozszerzenie zarzutów wobec Piotra Kaszubskiego, dlatego najważniejsza część śledztwa, w którym prokuratura zarzuca mu oszukanie 174 tysięcy klientów na kwotę 28 milionów złotych, jest zawieszona.

Jeśli śledczy skierują akt oskarżenia w tej sprawie, polski sąd nie będzie mógł za niektóre czyny wymierzyć biznesmenowi kary więzienia. Wszystko przez niekorzystne orzeczenie z Austrii. To, co śledczy mogli zrobić, to zrobili, czyli oskarżyli Piotra Kaszubskiego o to, że unikał płacenia podatków, czym naraził budżet państwa na stratę ponad 3 milionów złotych. Zdaniem śledczych oskarżony unikał płacenia podatków za lata 2014-2015.

- Popełniając przestępstwa skarbowe, Piotr Kaszubski zatajał prowadzenie działalności na własny rachunek, posługując się innymi podmiotami gospodarczymi, którymi faktycznie kierował. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności, a także wysokimi grzywnami - poinformował Radio ZET rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

"Najmłodszy milioner" nie przyznaje się do zarzucanych czynów i twierdzi w mediach, że nie miał możliwości dowiedzenia swojej niewinności. Jako 20-latek Piotr Kaszubski wystartował w biznesie związanym z medycyną estetyczną. Sprzedawał żel do wybielania zębów i inne produkty kosmetyczno-lecznicze. Część z nich okazała się szkodliwa dla zdrowia.

Radio ZET