Zamknij

Radio ZET: negocjujący z rządem związkowcy oświatowej „Solidarności” są radnymi PiS

Redakcja
07.02.2019 06:45
Anna Zalewska, Ryszard Proksa
fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Związkowcy z oświatowej „Solidarności”, którzy w imieniu tysięcy nauczycieli negocjują z rządem podwyżki, to m.in. obecni albo byli radni PiS - ustaliło Radio ZET. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Przewodniczący Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania Ryszard Proksa jest radnym powiatowym z ramienia PiS w Ostrowcu Świętokrzyskim. Choć nie należy formalnie do partii, to jednak startował i dostał się z listy PiS. Dwóch innych związkowców z Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty - Agata Adamek i Jerzy Ewertowski - było radnymi PiS w poprzedniej kadencji. 

To właśnie Prezydium Krajowe reprezentuje - obok ZNP i Forum Związków Zawodowych - nauczycieli w płacowych negocjacjach z rządem. Proksa wraz z członkami Prezydium uczestniczył w negocjacjach płacowych z minister edukacji Anną Zalewską na dwóch pierwszych spotkaniach, na trzecim oświatowa Solidarność uczestniczyła już tylko w roli obserwatora.  Związkowców oświatowej "S" funkcyjnie związanych z PiS-em można znaleźć także w regionie. Radną PiS jest też przewodnicząca sekcji w Białymstoku Agnieszka Rzeszewska. Związkowcy są też w radach mediów publicznych,  m.in. w Radzie Programowej publicznej telewizji w Gorzowie Wielkopolskim i w Radzie Nadzorczej publicznego Radia Pomorza i Kujaw. 

C