Zamknij

Łukasz Mejza wezwany do delegatury CBA w Warszawie. Ma złożyć wyjaśnienia

09.12.2021 09:15

Jak dowiedział się nieoficjalnie reporter śledczy Radia ZET Mariusz Gierszewski, wiceminister sportu Łukasz Mejza ma stawić się o godzinie 9.30 w delegaturze CBA przy ulicy Poleczki w Warszawie. Został wezwany do złożenia wyjaśnień w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez biuro.

Łukasz Mejza
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Przypomnijmy, Łukasz Mejza w środę po raz pierwszy zabrał głos po publikacji artykułu Wirtualnej Polski. Portal opisał działania założonej przez posła firmy, która miała za wysokie kwoty oferować terapię osobom cierpiącym na Parkinsona, Alzheimera, raka, a także nieuleczalnie chorym dzieciom. Do jej metod, uznawanych w Polsce i na świecie za niesprawdzone i niebezpieczne, Mejza miał przekonywać osobiście. Według WP.pl biznes posła nie wypalił, pozostawiając wielu oszukanych pacjentów.

Mejza nazwał publikację "atakiem na Zjednoczoną Prawicę". Oświadczył, że będzie bronił swojego dobrego imienia na drodze prawnej. - Mam tutaj już napisanych kilkadziesiąt pozwów, wniosków o zaprzestanie naruszania mojego dobrego imienia, jak również wniosków o sprostowania - poinformował.

RadioZET.pl/Radio ZET/PAP