Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radio ZET: oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą adwokat Marcin Dubieniecki odebrał paszport z depozytu krakowskiego sądu

03.12.2018 14:23
xxx wiadomosci

Oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i wyłudzenie ponad 14 mln złotych z PFRON adwokat Marcin Dubieniecki odebrał paszport z depozytu krakowskiego sądu – dowiedział się reporter Radia ZET.

Radio ZET: oskarżony o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą adwokat Marcin Dubieniecki odebrał paszport z depozytu krakowskiego sądu fot. ANNA KACZMARZ / DZIENNIK POLSKI/POLSKA PRESS/Polska Press/East

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Chwilę wcześniej sąd uchylił mu zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportu. Z tą decyzją nie zgadza się prokuratura. Jak powiedziała w rozmowie z Radiem Zet prokurator Elżbieta Potoczek Bara, najprawdopodobniej złoży zażalenie na decyzję sądu, kiedy otrzyma jej pisemne uzasadnienie. Wg prokuratury nadal istnieje obawa, że oskarżony wyjedzie za granicę i będzie się tam ukrywał, żeby uniknąć kary.

Proces Dubienieckiego i ośmiu innych oskarżonych rozpoczął się przed krakowskim sądem dwa tygodnie temu. Adwokat nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień.

RadioZET.pl/BM

Oceń