Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie serii zabójstw fok

24.06.2019 07:36
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie serii zabójstw fok
fot. Karolina Misztal/ Reporter

Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie serii zabójstw fok w obszarze Zatoki Gdańskiej – dowiaduje się Radio ZET. Powodem jest niewykrycie sprawców. Prokuratura Rejonowa w Gdyni podjęła decyzję o zakończeniu postępowania w maju, w rok po odnalezieniu pierwszego martwego zwierzęcia. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Śledczy zapewniają, że jeśli tylko pojawią się jakiekolwiek nowe tropy, to postępowanie zostanie wznowione. Na razie jednak nie udało się ustalić tożsamości ani jednej osoby, której można by postawić zarzuty. Śledczy badali sześć przypadków martwych fok. Jak ustaliło Radio ZET, w trzech z nich mają stuprocentową pewność, że zginęły one z ręki człowieka. Pozostałe trzy foki były w na tyle dużym stanie rozkładu, że nie udało się przeprowadzić dokładnej sekcji zwłok. 

Zobacz także

Zwierzęta znajdowano na plażach między innymi w Gdyni i Kuźnicy w maju, czerwcu i lipcu 2018 roku. Miały rozcięte brzuchy, niektóre miały też przywiązane do szyi kamienie. Od ubiegłorocznych wakacji nie powtórzył się żaden przypadek odnalezionej martwej foki, która mogła zginąć na skutek działania człowieka.

RadioZET.pl