Zderzenie radiowozu z autobusem. Ranni są policjanci

Redakcja
29.01.2019 11:08
Zderzenie radiowozu z autobusem. Ranni są policjanci
fot. Flickr

Dwaj policjanci zostali ranni w wyniku zderzenia autokaru z radiowozem w centrum Katowic. Pasażerom autobusu nic się nie stało, życiu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman powiedziała, że do wypadku doszło rano na krzyżowaniu ulic Chorzowskiej (część Drogowej Trasy Średnicowej) i Grundmanna.

Obrażenia nie zagrażają ich życiu

– Doszło tam do zderzenia oznakowanego radiowozu z autobusem, którym podróżowała młodzież jednej ze średnich szkół sportowych z Katowic. Na szczęście żadnej z osób jadących nic się nie stało, przesiadły się one do innego środka transportu. Dwóch policjantów zostało rannych. Z informacji od załogi pogotowia ratunkowego wynika, że są to obrażenia, które nie zagrażają ich życiu – relacjonowała policjantka.

Zobacz także

W radiowozie był przewożony nieletni. Policjanci wieźli go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nie zgłaszał żadnych dolegliwości, ale na wszelki wypadek został też zabrany na badania.

Zobacz także

Po zderzeniu utrudniony był ruch w kierunku ronda – odbywał się tylko jednym pasem. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w postępowaniu pod nadzorem prokuratury.

RadioZET/PAP/JZ