Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zderzenie radiowozu z autobusem. Ranni są policjanci

29.01.2019 11:08
xxx wiadomosci

Dwaj policjanci zostali ranni w wyniku zderzenia autokaru z radiowozem w centrum Katowic. Pasażerom autobusu nic się nie stało, życiu funkcjonariuszy nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zderzenie radiowozu z autobusem. Ranni są policjanci fot. Flickr

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzeczniczka katowickiej policji komisarz Aneta Orman powiedziała, że do wypadku doszło rano na krzyżowaniu ulic Chorzowskiej (część Drogowej Trasy Średnicowej) i Grundmanna.

Obrażenia nie zagrażają ich życiu

– Doszło tam do zderzenia oznakowanego radiowozu z autobusem, którym podróżowała młodzież jednej ze średnich szkół sportowych z Katowic. Na szczęście żadnej z osób jadących nic się nie stało, przesiadły się one do innego środka transportu. Dwóch policjantów zostało rannych. Z informacji od załogi pogotowia ratunkowego wynika, że są to obrażenia, które nie zagrażają ich życiu – relacjonowała policjantka.

W radiowozie był przewożony nieletni. Policjanci wieźli go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Nie zgłaszał żadnych dolegliwości, ale na wszelki wypadek został też zabrany na badania.

Po zderzeniu utrudniony był ruch w kierunku ronda – odbywał się tylko jednym pasem. Okoliczności wypadku będą wyjaśniane w postępowaniu pod nadzorem prokuratury.

RadioZET/PAP/JZ

Oceń