Zamknij

Poważny wypadek radiowozu z kolumny BOR, w której jechał sekretarz generalny NATO. Cztery osoby ranne [GALERIA]

Redakcja
24.08.2017 21:18
Poważny wypadek radiowozu z kolumny BOR, w której jechał sekretarz generalny NATO. Cztery osoby ranne [GALERIA]
fot. PAP

Radiowóz, jadący w kolumnie BOR, zderzył się z samochodem dostawczym.

Radiowóz, który wspierał kolumnę BOR w przemieszczaniu się po Warszawie, uczestniczył w czwartek wieczorem w kolizji – potwierdziła PAP rzeczniczka Biura Ochrony Rządu mjr Katarzyna Kowalewska.

Jak poinformował rzecznik KSP Sylwester Marczak, w bok radiowozu policyjnego uderzył samochód marki Iveco, zepchnął policyjny wóz na pobocze, następnie na pas zieleni, a potem na chodnik, gdzie samochód potrącił znajdującą się tam osobę. Do szpitala trafili dwaj policjanci z radiowozu, potrącony pieszy i jedna osoba z Iveco.

W kolumnie jechał sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Informację tę potwierdził w rzecznik KSP Sylwester Marczak.

W okolicy, gdzie doszło do kolizji, są utrudnienia w ruchu. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że na trasy objazdowe skierowane zostały jadące w kierunku północnym linie 141, 154, 175, 188 i 306 oraz linia 504 jadąca w kierunku centrum.

Szef NATO przebywa z dwudniową wizytą w Polsce; rozpoczął ją od wieczornego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą. Podczas wizyty, która zakończy się w piątek, Stoltenberg spotka się też z premier Beatą Szydło, której towarzyszyć będą szef MSZ Witold Waszczykowski oraz minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Stoltenberg uda się też do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, gdzie odwiedzi żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO. Będzie mu tam towarzyszył szef MON.

RadioZET.pl/pap/maal