Zamknij

Dwa samochody wjechały w 15-latkę na pasach. Nie miała szans [WIDEO]

15.11.2019 13:27
Potrącenie w Radlinie
fot. Śląska policja

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności groźnego wypadku w Radlinie. 15-latka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych przez dwa samochody osobowe. Dziewczyna w stanie ciężkim przebywa w katowickim szpitalu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do potrącenia na ulicy Korfantego w Radlinie doszło w niedzielę, po godzinie 17. Kierowca osobowego opla, jadąc w kierunku ulicy Rybnickiej, potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych nastolatkę. 

15-latka odbiła się od samochodu i wpadła wprost pod jadącego z przeciwnego kierunku volkswagena, kierowanego przez 19-latka. Piesza z poważnymi obrażeniami ciała została zabrana do szpitala. Jej stan lekarze określają jako ciężki, ale stabilny i jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. 

Radlin. 15-latka potrącona na pasach przez dwa samochody

Śląska policja ku przestrodze opublikowała film z potrącenia nastolatki. „Robimy to, aby uświadomić użytkownikom dróg, jak ważne jest dokładne obserwowanie jezdni. Zarówno przez pieszych przekraczających jezdnię, jak i kierowców, szczególnie, gdy zbliżają się do przejść dla pieszych” – informują śledczy. 

Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój widziany jest przez kierującego pojazdem z odległości 40 metrów. Natomiast wyposażony w elementy odblaskowe staje się widoczny nawet z odległości 150 metrów. To ogromna różnica! Dodatkowe 110 metrów pozwalają kierowcy wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego.

Zobacz także

RadioZET.pl/Śląska policja