Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Radna PiS porównuje Kwaśniaka i Gawłowskiego do...morderców i gwałcicieli. "Może zamiast sądów głosowanie widzów?

15.12.2018 15:11
xxx wiadomosci

Pomimo wyjazdu do Hiszpanii, szczecińska radna PiS Małgorzat Jacyna-Witt nadal żywo interesuje się tym, co aktualnie dzieje się w kraju. Do tego stopnia, że pozwoliła sobie na dość ostry komentarz pod adresem byłego wiceszefa KNF oraz posła PO. 

Kwaśniak fot. M. Luczniewski/Reporter

Wojciech Kwaśniak to był wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, który wraz ze swoim dawnym przełożonym Andrzejem Jakubiakiem i pięciorgiem innych urzędników został 5 grudnia zatrzymany przez CBA na zlecenie szczecińskiej prokuratury. 

Wszyscy usłyszeli zarzuty dot. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin. Podejrzanym zarzuca się, że od 22 października 2013 r. do 15 września 2014 r. działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa.

Radna PiS komentuje

Sprawa Kwaśniaka  żywo interesuje m.in. szczecińską radną PiS. Małgorzata Jacyna-Witt, pomimo wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie (nie wiadomo czy służbowego czy prywatnego), znalazła chwilę, aby zatweetować w temacie. I trzeba przyznać, że używa bardzo ostrej analogii, porównując b. wiceszefa KNF oraz posła PO Stanisława Gawłowskiego (przeciw któremu toczy się inne postępowanie):

"Kwaśniak, Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej "niewinności". Co jest? To proszę zapraszać wszystkich złodziei, morderców, gwałcicieli żeby mogli w mediach się poprodukować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto" - pisze radna, tym samym zrównując ledwie podejrzanych o popełnienie przestępstwa ze sprawcami najgorszych zbrodni. 

RadioZET.pl/PAP/szczecin.wyborcza.pl/Twitter/MP

Oceń
Tagi