Zamknij

Radna PiS porównuje Kwaśniaka i Gawłowskiego do...morderców i gwałcicieli. "Może zamiast sądów głosowanie widzów?

Redakcja
15.12.2018 15:11
Kwaśniak
fot. M. Luczniewski/Reporter

Pomimo wyjazdu do Hiszpanii, szczecińska radna PiS Małgorzat Jacyna-Witt nadal żywo interesuje się tym, co aktualnie dzieje się w kraju. Do tego stopnia, że pozwoliła sobie na dość ostry komentarz pod adresem byłego wiceszefa KNF oraz posła PO. 

Wojciech Kwaśniak to był wiceprzewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego, który wraz ze swoim dawnym przełożonym Andrzejem Jakubiakiem i pięciorgiem innych urzędników został 5 grudnia zatrzymany przez CBA na zlecenie szczecińskiej prokuratury. 

Zobacz także

Wszyscy usłyszeli zarzuty dot. niedopełnienia obowiązków w sprawie dotyczącej SKOK Wołomin. Podejrzanym zarzuca się, że od 22 października 2013 r. do 15 września 2014 r. działali na szkodę interesu publicznego, dopuszczając do powstania szkody w kwocie ponad 1,5 mld zł oraz na szkodę interesu prywatnego w kwocie ponad 58 mln zł - poinformowała w piątek Prokuratura Krajowa.

Radna PiS komentuje

Sprawa Kwaśniaka  żywo interesuje m.in. szczecińską radną PiS. Małgorzata Jacyna-Witt, pomimo wyjazdu na Wyspy Kanaryjskie (nie wiadomo czy służbowego czy prywatnego), znalazła chwilę, aby zatweetować w temacie. I trzeba przyznać, że używa bardzo ostrej analogii, porównując b. wiceszefa KNF oraz posła PO Stanisława Gawłowskiego (przeciw któremu toczy się inne postępowanie):

"Kwaśniak, Gawłowski łażą po mediach i opowiadają o swojej "niewinności". Co jest? To proszę zapraszać wszystkich złodziei, morderców, gwałcicieli żeby mogli w mediach się poprodukować. Może zamiast sądów zrobi się głosowanie widzów? Najlepiej SMS - 2,40 netto" - pisze radna, tym samym zrównując ledwie podejrzanych o popełnienie przestępstwa ze sprawcami najgorszych zbrodni. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/szczecin.wyborcza.pl/Twitter/MP