Zamknij

Radni PiS obniżyli pensję pani burmistrz. Bo sprzeciwiła się pomysłom Sasina

Redakcja
09.03.2018 11:37
Wołomin
fot. Robert Ostrowski/East News

Radni PiS z Wołomina obniżyli wynagrodzenie burmistrz Elżbiecie Radwan, która była twarzą buntu podwarszawskich gmin przeciw ustawie ministra Sasina. W czasie posiedzenia Rady Miasta, na której obcięto pensję burmistrz ujawniono, że mogło dojść do korupcji politycznej.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jeden z radnych Prawa i Sprawiedliwości przyznał, że proponowano wcześniej Radwan, aby zatrudniła wiceburmistrza z jego ugrupowania, przez co "mogłaby uniknąć kłopotów".

Szef klubu PiS odciął się od słów radnego

Jeszcze na posiedzeniu Rady od wypowiedzi Radnego Zbigniewa Paziewskiego odciął się szef klubu PiS Adam Berenda mówiąc, że nie było takich rozmów z burmistrz na temat stanowisk. Sekretarz miasta Marta Maliszewska nie pozostawiła jednak wątpliwości.

- Do żywego poruszyło mnie to, co pan powiedział. Proponowaliście państwo pani burmistrz zastępcę i wtedy nie byłoby problemów z budżetem, z absolutorium - mówiła.

Zarzuty niegospodarności dla pani burmistrz

Radny, który tak szczerze wyłożył "kawę na ławę", tłumaczył później, że to normalne w polityce i że trzeba współpracować dla wspólnego dobra. Ostatecznie radni z partii Jarosława Kaczyńskiego którzy mają większość w radzie miasta, zarzucili burmistrz niegospodarność, m.in. wypłacenie pieniędzy firmie, która miała zapewnić szerokopasmowy internet dla sołectw, mimo że internet nie działał.

Radni PiS obniżyli pensję burmistrz Elżbiety Radwan o jedną czwartą. Będzie teraz zarabiać 9,5 tysiąca złotych brutto.

Zobacz także

RadioZET.pl/MaG/MP