Zamknij

Radni Szczecina przyjęli uchwałę: można pić alkohol nad Odrą!

Redakcja
22.05.2018 16:46
Alkohol
fot. Shutterstock.com

Radni kolejnego miasta uchwalili możliwość picia alkoholu „pod chmurką”. W Szczecinie przyjęli we wtorek uchwałę, która pozwala na picie alkoholu na Bulwarze Gdyńskim nad Odrą. Napoje alkoholowe nie będą mogły mieć mocy większej niż 12 proc.

Zgodnie z treścią uchwały alkohol będzie można pić na Bulwarze Gdyńskim na położonej w centrum Szczecina wyspie Łasztownia, na odcinku od Mostu Długiego do Trasy Zamkowej.

Alkohol nad Odrą w Szczecinie

Mało brakowało, a uchwała nie zostałaby przegłosowana, ponieważ za przyjęciem było 13 radnych – głównie z klubu Bezpartyjni, a także niezrzeszeni oraz po jednej osobie z klubów Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej. Dziesięć osób było przeciwnych, a pięć wstrzymało się od głosu.

Nowa uchwała

Szczeciński klub Bezpartyjni stoi za przygotowaniem uchwały. Została ona przyjęta z poprawkami po tym, jak na kwietniowej sesji rady miasta odesłano ją do projektodawcy. W poprawkach zawężono teren, na którym dozwolone będzie picie alkoholu – wcześniej miał też obejmować Nabrzeże Celne i Nabrzeże Starówka. Doprecyzowano również moc trunków, jakie będzie można spożywać – radni zgodzili się na 12 proc.

Nowe przepisy wchodzą w życie po 14 dniach od ich ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Zobacz także

RadioZET.pl/PortalSamorzadowy.pl/PAP/strz