Zamknij

Radny Paweł Chruszcz nie żyje. Tropił aferę korupcyjną

Redakcja
31.05.2018 19:52
Paweł Chruszcz
fot. Facebook screen/Młodzież Wszechpolska - Okręg Podkarpacki

Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana. Dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić – poinformowała PAP Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Lidia Tkaczyszyn. Ciało radnego Chruszcza znaleziono w czwartek po południu powieszone w lesie.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Rzecznik głogowskiej policji Bogdan Kaleta poinformował PAP, że zgłoszenie o zaginięciu radnego wpłynęło w środę po godz. 22.

- W efekcie poszukiwań w czwartek po godz. 13. na terenie gminy Pęcław odnaleziono ciało mężczyzny. Było powieszone. Na miejscu czynności wykonywali policjanci i prokurator - powiedział Kaleta. Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy powiedziała PAP, że w piątek wykonana zostanie sekcja zwłok i dodatkowe badania.

Radny Paweł Chruszcz nie żyje 

- Przyczyna śmierci radnego Pawła Chruszcza nie jest znana. Dopiero sekcja zwłok i dodatkowe badania pozwolą ją ustalić - powiedziała Tkaczyszyn. Dodała, że prokuratorzy sprawdzą też wszystkie pojawiające się w mediach wątki na temat przyczyn śmierci. Jednym z takich wątków jest podana przez portal Fakt24.pl informacja, że w środę w dniu zaginięcia radny Chruszcz miał jechać na spotkanie z agentem CBA, ponieważ miał do przekazania wiedzę na temat afery korupcyjnej.

Zobacz także

- Te wszystkie okoliczności i informacje będą szczegółowo wyjaśniane i weryfikowane - powiedziała prokurator Tkaczyszyn.

Paweł Chruszcz miał 42 lata, pozostawił żonę i dwoje dzieci. Był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej i działaczem Stowarzyszenia Endecja; bratem posła Sylwestra Chruszcza.

RadioZET.pl/PAP/DG