Zamknij

Radny PiS Rafał Szymański: Macicę może sobie Pani wrzucić do kibla

Redakcja
04.04.2018 15:35
Rafal Szymanski
fot. Portal Samorządowy

Radny miejski PiS Rafał Szymański z Jeleniej Góry opublikował na swoim profilu post, który rozpoczął dyskusję na temat aborcji. Jednak to jego odpowiedź na komentarz jednej z internautek wywołała spore oburzenie. Poradził kobiecie, aby „macicę wyrzuciła do kibla”. Radny Rafał Piotr Szymański jest też przewodniczącym Komisji Kultury. 

Rafał Piotr Szymański jest radnym miejskim z ramienia PiS w Jeleniej Górze. Na swoim profilu na Facebooku opublikował post o treści „Dziecko poczęte na skutek gwałtu jest drugą ofiarą tego strasznego aktu. Dlaczego ma być zabijane”. Pod wpisem rozgorzała dyskusja na temat prawa do aborcji. 

Wypowiedzi były różne. Niektórzy przypominali, jaką traumę musi przeżyć zgwałcona kobieta, inni twierdzili, że aborcja czyni z kobiety morderczynię i powinna za to odpowiedzieć.

Jedna z uczestniczek internetowej debaty napisała: „Kobieta ma prawo zrobić co chce ze swoją macicą”. Radny PiS postanowił odpowiedzieć na ten konkretny komentarz. Odpowiedział jej (wyzłośliwiając się przy tym i przekręcając jej nazwisko): „Macicę może Pani sobie wyciąć i wrzucić do kibla. W sumie to jakiś pomysł, bo chyba się Pani nie przyda”.

scan

Wypowiedź radnego PiS wywołała oburzenie. Internauci rzucali słowa o „chamstwie” i „pisowskim ciemnogrodzie”. Z wielu komentarzy wybijało jednak poparcie dla zakazu aborcji nawet w przypadku gwałtu. Przytaczano historie w stylu „Mogę zabić pasażera, bo to mój samochód” czy „zabójstwo tak, ale klapsy nie — lewacka logika”. 

Radny Rafał Szymański jest przewodniczącym Komisji Kultury. 

RadioZET.pl/KM