Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Mężczyzna z Chorzowa rzucił jogurtem w Hindusa. Trafił pod dozór policji

31.07.2017 10:30
xxx wiadomosci

Dozór policyjny zastosowała prokuratura wobec 31-letniego mieszkańca Chorzowa, który zaatakował w Radomiu trzech obywateli Indii. Mężczyzna usłyszał zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej na tle rasistowskim.

Mężczyzna z Chorzowa rzucił jogurtem w Hindusa. Trafił pod dozór policji fot. Pixabay

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, 31-latek przyznał się do popełnionego czynu. „Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. - Mężczyzna będzie musiał w wyznaczone dni stawiać się na policji” - wyjaśniła Leszczyńska.

Zgodnie z artykułem 257 Kodeksu karnego za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej na tle rasistowskim grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Według policyjnych ustaleń w czwartek wieczorem w jednym z supermarketów 31-letni mieszkaniec Chorzowa zaczepił trzech robiących zakupy obywateli Republiki Indii. Mężczyzna kierował do nich wulgarne słowa. Następnie rzucił w jednego z cudzoziemców jogurtem, który rozprysnął się i pobrudził mu ubranie.

31-latka zatrzymała ochrona sklepu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do policyjnego aresztu.

RadioZET.pl/pap/maal

Oceń
Tagi