Miał zabic żonę, a ciało wrzucić do rzeki. Jest akt oskarżenia w sprawie

Redakcja
20.09.2017 18:21
Policja
fot. Flickr

55-letni mieszkaniec Radomia został oskarżony o zabójstwo żony. Grozi mu dożywocie. Kobieta była dyrektorką jednej ze szkół w podradomskiej miejscowości. Zaginęła w grudniu 2016 r., w niejasnych okolicznościach. Jej ciało znaleziono wiosną w rzece.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, Piotr W. został oskarżony o to, że grudniu 2016 r., "działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia żony Danuty" zadał jej wielokrotnie uderzenia w tył głowy tępym, twardym narzędziem, powodując liczne rany głowy, łącznie ze złamaniami kości czaszki. Według śledczych mężczyzna następnie obciążył ciało bloczkiem betonowym i wrzucił pokrzywdzoną do rzeki Pilicy w okolicy Białobrzegów, czym doprowadził do jej zgonu.

Piotr W. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Akt oskarżenia przeciwko niemu skierowano do Sądu Okręgowego w Radomiu. Za zabójstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia.

Sprawa zabójstwa Danuty. W., dyrektorki szkoły w jednej z podradomskich miejscowości, odbiła się szerokim echem w lokalnej prasie. Kobieta zaginęła w grudniu 2016 r. w niejasnych okolicznościach.

Na szeroką skalę prowadzono poszukiwania zaginionej. Wiosną jej ciało znaleziono w rzece Pilica w powiecie białobrzeskim. Niedługo po dokonaniu odkrycia, mąż ofiary Piotr W. usłyszał zarzut zabójstwa i został aresztowany.

RadioZET.pl/PAP/MP