Zamknij

Rasistowski atak w Radomiu. Cudzoziemiec dostał jogurtem

Redakcja
28.07.2017 15:35
Rasistowski atak w Radomiu. Cudzoziemiec dostał jogurtem
fot. Flickr

Policja ustala okoliczności incydentu na tle rasistowskim, do którego doszło w jednym ze sklepów w Radomiu. Trzech obywateli Indii zostało zaatakowanych przez nietrzeźwego 31-latka. Mężczyzna używał wobec nich wulgarnych słów i w rzucił w jednego z nich jogurtem.

Jak poinformowała Justyna Leszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu, czynności policyjne są w toku. Według wstępnych ustaleń 27 lipca wieczorem w jednym z supermarketów 31-letni mieszkaniec Chorzowa zaczepił trzech obywateli Republiki Indii.

„Mężczyzna kierował do nich wulgarne słowa. Następnie rzucił w jednego z cudzoziemców jogurtem, który rozprysnął się i pobrudził mu ubranie – – powiedziała Leszczyńska. Dodała, że w wyniku incydentu nikt nie odniósł obrażeń ciała.

31-latka zatrzymała ochrona sklepu. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał prawie 2 promile w wydychanym powietrzu. Został przewieziony do policyjnego aresztu. Będzie przesłuchany, gdy wytrzeźwieje.
 
W piątek – w obecności tłumacza – zawiadomienia o popełnionym przestępstwie mają złożyć też pokrzywdzeni cudzoziemcy. Obecnie funkcjonariusze przesłuchują świadków. Zgodnie z artykułem 257 Kodeksu karnego za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej na tle rasistowskim grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

RadioZET.pl/SI/PAP