Zamknij

3-latek był rzucany o ścianę i podłogę. Rodzice dziecka usłyszeli zarzuty

17.02.2022 15:52

Prokuratura Rejonowa w Kozienicach skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie matki i ojca 3-latka, który pobity, w stanie krytycznym, trafił do szpitala w Radomiu. Dziecko wciąż walczy o życie.

Dziecko
fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

3-letni chłopiec z urazem głowy walczy o życie po tym, jak padł ofiarą przemocy domowej. Do zdarzenia doszło w Garbatce w pow. kozienickim (woj. mazowieckie). We wtorek rano dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od pracowników Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że z mieszkania przez pogotowie ratunkowe zostało zabrane 3-letnie dziecko.

3-latek z obrażeniami ciała walczy o życie w szpitalu

Chłopiec miał obrażenia ciała związane najprawdopodobniej ze stosowaniem przemocy. Karetką pogotowia pojechała z chłopcem do szpitala ciężarna matka. Jak poinformowała w rozmowie z Polska Agencją Prasową rzeczniczka mazowieckiego szpitala Karolina Gajewska, stan dziecka określany jest jako krytyczny.

3-latek z zatrzymaniem krążenia i urazem głowy trafił na oddział neurochirurgii szpitala, gdzie został poddany operacji usunięcia krwiaka. Obecnie przebywa na Oddziale Anestezjologii, Intensywnej Terapii i Leczenia Bólu.

Mazowiecka policja poinformowała w czwartek, że rodzina nie była objęta procedurą Niebieskiej Karty. - Jedyna interwencja policji pod tym adresem, która miała miejsce około pół roku temu, nie miała związku z przemocą w rodzinie - powiedziała PAP rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska.

3-latek ofiarą przemocy. Rodzice usłyszeli zarzuty

- Ojciec usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i znęcania się nad dzieckiem od 2019 r. do sierpnia 2021 r. Matce przedstawiono zarzut pomocnictwa do usiłowania zabójstwa i narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia - powiedział prok. Andrzej Stojak z Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Według śledczych 3-latek był rzucany o ścianę i podłogę, miał obrażenia głowy ze stwierdzonym krwiakiem podoponowym. Posiedzenie sądu w sprawie tymczasowego aresztu odbędzie się w piątek. Matka 3-latka miała już jednak wcześniej problemy z wychowaniem swojego pierwszego dziecka.

- Dziecko kobiety z poprzedniego związku zostało oddane pod opiekę innym osobom - przekazał prok. Stojak. Z obecnym małżonkiem kobieta ma dwoje dzieci. - Co do drugiego dziecka nie mamy żadnych informacji, żeby była wobec niego stosowana przemoc - dodał prokurator.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP (I. Pecka)