Zamknij

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego

Redakcja
04.03.2019 09:21
ABW zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego
fot. S.Kowalczuk/EastNews

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o planowanie zamachu terrorystycznego – dowiedziała się w poniedziałek PAP. Zatrzymany w Radomiu Dawid Ł. miał gromadzić informacje oraz pozyskiwać fundusze, by przeprowadzić w Polsce zamach.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn potwierdził PAP, że zatrzymania dokonali agenci z łódzkiego wydziału zamiejscowego ABW 12 lutego. „Sąd na wniosek prokuratury zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec Dawida Ł.” – powiedział PAP Żaryn.

Zobacz także

– Podczas przeszukań miejsc, w których przebywał zatrzymany, ujawniono szereg dowodów, które wskazują, że Ł. gromadził informacje oraz pozyskiwał fundusze, które zamierzał przeznaczyć na działania przestępcze o charakterze terrorystycznym – poinformował PAP rzecznik.

Zobacz także

Zarzut wobec Dawida Ł. dotyczy przygotowania do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy ABW w Łodzi pod nadzorem łódzkiego wydziału departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej.

RadioZET.pl/PAP/BM