Zamknij

Rzucał paletą w ludzi, grozi mu dożywocie. "Niebezpieczeństwo utraty życia"

27.08.2021 08:54
Bijatyka pod Żabką. Odpowie za usiłowanie zabójstwa
fot. PAP

Główny sprawca bijatyki pod Żabką w Radomiu Michał K. odpowie przed sądem za usiłowanie zabójstwa. We wrześniu ubiegłego roku zaatakował ekspedientkę i broniących ją ludzi paletami. Grozi mu nawet dożywocie. Prokuratura wysłała do sądu akt oskarżenia.

Atak pod Żabką w Radomiu zszokował cały kraj, zwłaszcza że nagranie z zajścia obiegło media społecznościowe. Na filmiku (niedostępnym już w sieci) było widać, jak agresor i jego kompani atakują ekspedientkę, a następnie pomagających jej mężczyzn tylko za to, że nie sprzedano mu papierosów.

Onet podaje, że śledztwo w tej sprawie zostało zakończone kilka dni temu, a Prokuratura Rejonowa Radom Wschód wysłała do sądu akt oskarżenia.

Rzucał paletą w ludzi przed Żabką. Odpowie za usiłowanie zabójstwa

- Wobec kobiety Michał K. zastosował przemoc w postaci kopnięcia w twarz, a kiedy leżała, uderzył ją też paletą o wadze 25 kg – powiedziała Onetowi w piątek Beata Galas, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu.

Wyjaśniła, że przez rzucenie paletą w kobietę spowodował u niej "znaczną deformację twarzy", ocenianą jako trwałe zeszpecenie. – Tym brutalnym atakiem i spowodowaniem tak dotkliwych, rozległych obrażeń ciała, naraził on pokrzywdzoną na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Stąd zarzut usiłowania zabójstwa – powiedziała Onetowi prokurator.

W przypadku ataku paletą w mężczyzn pomagających ekspedientce śledczy uznali, że K. dokonał "występku o charakterze chuligańskim". Co istotne, radomscy śledczy podjęli w sprawie jeszcze jedną ważną decyzję. Umorzyli postępowanie dotyczące pobicia Michała K. przez osoby, które stanęły w obronie ekspedientki. – W tym zakresie prokurator zdecydował się wydać odrębną decyzję. Przyjął, że te osoby, które atakowały Michała K., działały w warunkach obrony koniecznej – zaznaczyła prokurator Galas.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/Onet.pl

C