Zamknij

Ognisko koronawirusa u benedyktynek. Zakażeni księża, zamknięty kościół

PAP
24.03.2021 14:23

Kuria biskupia w Radomiu poinformowała, że w ostatnich dniach trzech kapłanów diecezji radomskiej trafiło do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem. Zamknięty jest kościół w parafii Jasionna koło Białobrzegów oraz przedszkole prowadzone w Borkowicach przez siostry zakonne.

ognisko koronawirusa u benedyktynek
fot. Shutterstock

Koronawirus w kościołach w diecezji radomskiej. Do 31 marca zamknięty będzie kościół w parafii Jasionna koło Białobrzegów, gdzie na COVID-19 zachorował jeden z księży – poinformowano na stronie internetowej radomskiej kurii.

W szpitalu przebywa także proboszcz parafii św. Kazimierza na os. Zamłynie w Radomiu. Według kurii, zanim trafił do szpitala, poddał się samoizolacji, dlatego bazylika św. Kazimierza pozostaje otwarta.

Koronawirus w kolejnych parafiach. Ognisko epidemii u sióstr benedyktynek

Normalnie funkcjonuje także kościół w Zakrzewie, gdzie na COVID-19 zachorował wikariusz; obecnie duchowny jest hospitalizowany.

Jak podawało radio Plus, kilka dni temu ognisko koronawirusa pojawiło się także u sióstr benedyktynek misjonarek w Borkowicach koło Przysuchy. W klasztorze przebywa 12 zakonnic, większość z nich zachorowała na COVID-19. Decyzją sanepidu w Przysusze do 28 marca została zawieszona działalność przedszkola, które prowadzą benedyktynki.

Od początku pandemii w diecezji radomskiej zmarło 14 kapłanów ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 lub powikłań następujących wskutek koronawirusa.

RadioZET.pl/ PAP