Zamknij

Przedłużono śledztwo ws. kobiet zamordowanych przez Sławomira T.

Redakcja
08.05.2017 13:36
Radom. Przedłużono śledztwo ws. zamordowania młodych kobiet
fot. PAP

Do 15 sierpnia przedłużono śledztwo w sprawie zabójstwa dwóch młodych kobiet, o co podejrzany jest 30-letni radomianin Sławomir T. Prokuratura czeka m.in. na opinię psychiatryczną i wyniki badań DNA śladów zabezpieczonych w miejscach przestępstw i mieszkaniu podejrzanego.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz, 30-letni radomianin został poddany badaniom psychiatrycznym, które mają rozstrzygnąć, czy w chwili popełniania przestępstwa był on poczytalny. Teraz prokuratura czeka na opinię biegłych.

Zobacz także

Śledczy nie mają także jeszcze wyników badań DNA śladów zabezpieczonych w miejscach przestępstw i mieszkaniu podejrzanego. Według rzeczniczki, biegli mają zbadać, czyją krew i inne ślady zabezpieczono w miejscach popełnienia przestępstw oraz w mieszkaniu podejrzanego. Prokuratura chce ustalić, czy nie należą one do innych zaginionych kobiet i w ten sposób potwierdzić lub wykluczyć, że Sławomir T. może mieć na koncie także inne zabójstwa.

Policja sporządziła wcześniej listę młodych kobiet, które zaginęły w okresie od 26 kwietnia ub. roku, kiedy to mężczyzna opuścił więzienie, gdzie odbywał karę za inne przestępstwa, do czasu jego ponownego zatrzymania na początku listopada ub. roku.

RadioZET.pl/PAP/MAAL