Zamknij

Trzyletni chłopiec z urazem głowy walczy o życie. Zatrzymano jego ojca

16.02.2022 20:50

Trzyletni chłopiec trafił do szpitala w Radomiu z obrażeniami, które mogą wskazywać na stosowanie przemocy. Dziecko przeszło operację, a jego stan jest krytyczny. Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. Jak podał portal rdc.pl, zatrzymano ojca trzylatka.

trzylatek
fot. Shutterstock.com (zdj. ilustracyjne)

Trzylatek pochodzi z powiatu kozienickiego. Tamtejsza policja we wtorek rano otrzymała zgłoszenie o zabraniu dziecka z mieszkania przez pogotowie. Chłopiec miał obrażenia ciała spowodowane najprawdopodobniej stosowaniem przemocy.

Jak przekazała mł. asp. Ilona Tarczyńska, informacja pochodziła z Centrum Powiadamiania Ratowniczego. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach pracowali na miejscu pod nadzorem prokuratury.

Trzylatek trafił do szpitala w Radomiu. "Jest w stanie krytycznym"

Jak przekazał portalowi rdc.pl, Łukasz Skrzeczyński, wiceprezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, trzylatek ma poważne obrażenia ciała, a jego stan lekarze określają jako krytyczny.

– Zespół ratownictwa medycznego przywiózł to dziecko do naszego szpitala na skutek zatrzymania krążenia, które nastąpiło w domu i urazu głowy - oświadczył. Jak dodał, trzylatek został poddany operacji usunięcia krwiaka. - Dziecko było nieprzytomne. Po operacji w stanie krytycznym zostało przekazane na oddział anestezjologii naszego szpitala – tłumaczył.

Jak podaje rdc.pl, pogotowie do pobitego wnuka wezwała babcia, a ratownicy medyczni poinformowali policję. O znęcanie się nad chłopcem podejrzewany jest ojciec, który został zatrzymany. 

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/rdc.pl/PAP