Zamknij

Policja szuka 42-latka. Był ojcem jednego z chłopaków zabitych w Płocku

PAP
10.03.2022 11:02

42-letni Radosław Kolasiński jest poszukiwany przez policję. Śledczy wiążą go z zabójstwem trzech chłopców w wieku 8,12, i 17 lat, których zwłoki z ranami ciętymi zostały znalezione w środę w jednym z domów w Płocku. Najmłodszy z chłopców był synem Kolasińskiego.

Policja poszukuje 42-letniego Radosława Kolasińskiego
fot. Policja, MARCIN WZIONTEK / SUPER EXPRSS/East News (ilustracyjne)

Jak poinformowała w czwartek PAP rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Płocku podkom. Marta Lewandowska, tamtejsi funkcjonariusze pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej prowadzą w sprawie zabójstwa trzech chłopców intensywne czynności. Zwłoki chłopców "z ranami ciętymi" zostały odnalezione w środę przed południem.

- Policjanci prowadzoną intensywne poszukiwania za 42-letnim Radosławem Kolasińskim. Mężczyzna poszukiwany jest do sprawy zabójstwa trójki chłopców, których ciała zostały wczoraj znalezione w jednym z domów na osiedlu Wyszogrodzka w Płocku - przekazała podkom Lewandowska. Wyjaśniła, że "mężczyzna pod nieobecność matki zajmował się chłopcami, najmłodszy był jego synem".

Zabójstwo trzech chłopców w Płocku. Policja szuka Radosława Kolasińskiego

Rzeczniczka płockiej policji dodała, że w środę po południu samochód, którym poruszał poszukiwany Radosław Kolasiński "został odnaleziony w miejscowości Wykowo, w rejonie Wisły".

Do poszukiwań zaangażowany został policyjny helikopter oraz psy tropiące. - W tej chwili kilkudziesięciu policjantów prowadzi intensywne poszukiwania za 42-latkiem - zaznaczyła podkom. Lewandowska. Zastrzegła, iż na obecnym etapie prowadzonych działań operacyjnych policja nie może informować o szczegółach.

Rzeczniczka płockiej policji podkreśliła, że w ramach śledztwa "w sprawie potrójnego zabójstwa", prowadząca to postępowanie tamtejsza Prokuratura Rejonowa "wydała decyzję o publikacji wizerunku poszukiwanego Radosława Kolasińskiego". Mężczyzna najprawdopodobniej ubrany był w ciemną kurtkę z napisem odblaskowym HI–TEC umieszczonym na piersi, ramieniu oraz plecach, miał szalik typu komin w kolorze zielono–niebieskim i czapkę oraz niebieskie buty sportowe.

- Poszukiwany ma specyficzny styl poruszania się – stopy do zewnątrz, chód szybki - zwraca uwagę policja. Prosi jednocześnie o przekazywanie wszelkich informacji na temat miejsca przebywania poszukiwanego bądź innych istotnych informacji, które mogą doprowadzić do jego odnalezienia pod numer alarmowy 112, ewentualnie pod numery telefonów: 47 705 16 00 lub 47 705 16 01.

Zwłoki trzech chłopców w wieku 8, 12 i 17 lat odnaleźli w środę przed południem w domu przy ul. Wyszogrodzkiej w Płocku strażacy - otrzymali oni zgłoszenie o braku kontaktu z nastolatkiem od jego koleżanki. Na miejscu nie zastano osób dorosłych.

Strażacy wezwali na miejsce policję. Funkcjonariusze wraz z prokuratorami pracowali na miejscu przez wiele godzin. Jeszcze w środę rozpoczęto poszukiwania mężczyzny, którego dane policja i prokuratura ujawniła w czwartek - gdy poszukiwania ruszyły, prowadzono je na terenie miasta i poza nim, także na Wiśle - od płockich bulwarów miejskich w górę rzeki, wzdłuż jej brzegów, w kierunku Kępy Ośnickiej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP