Radosław Sikorski nie planuje powrotu do polityki. Teraz pisze książkę

Redakcja
19.05.2017 09:06
Radosław Sikorski nie planuje powrotu do polityki. Teraz pisze książkę
fot. RadioZET

Były szef polskiej dyplomacji w rządzie PO-PSL Radosław Sikorski powiedział, że nie planuje powrotu do polityki. Jak podkreśla, skupia się teraz na pisaniu książki poświęconej polityce zagranicznej w czasie, gdy był szefem MSZ.

- Piszę ostatnie rozdziały książki o siedmiu latach polskiej polityki zagranicznej 2007-2014. Wtedy wiele się działo: Partnerstwo Wschodnie, budżet europejski, prezydencja w UE - mówił Sikorski w rozmowie z Polskim Radiem Radiem PiK. - Mam nadzieję, że kogoś interesuje moje spojrzenie na politykę zagraniczną - podkreślił w czwartek w były polityk Platformy Obywatelskiej.

Zobacz także

- Bardzo mi służą polityczne wakacje i mam zamiar je przedłużać - dodał Sikorski odpowiadając na pytanie o powrót do kariery politycznej. - Nie planuję powrotu do polityki - zadeklarował. Według rozgłośni Sikorski wręczył w czwartek w bydgoskim I Liceum Ogólnokształcącym nagrodę laureatce szkolnego konkursu, którego był pomysłodawcą i fundatorem. Nagrodą jest dwutygodniowy, zagraniczny kurs języka angielskiego.

O sprawie Sikorski wspominał już jakiś czas temu, na antenie Gościa Radia ZET. - Nie tęsknie za polską polityką – powiedział Konradowi Piaseckiemu. Dodał, że musiałoby się wiele zdarzyć, żeby się tym zainteresował. - Kończę książkę, wykładam, mam co robić – mówił wtedy Sikorski. Zaznaczył, że teraz jest tylko obserwatorem. - Obserwuję polską politykę z rozczarowaniem, bo zostawiliśmy następcom wpływową i liczącą się Polskę, a dziś jest 27:1 – zauważył gość Konrada Piaseckiego. Wybory prezydenckie w 2020 roku? - Nie rozważam – zapewnił Radosław Sikorski.

RadioZET.pl/PAP/MAAL