Zamknij

Radoszyce. Tragedia w komisariacie policji. Mężczyzna zasłabł i zmarł

18.08.2021 14:09
Policja
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Prokuratura ustala okoliczności śmierci 58-latka, który zmarł w komisariacie policji w Radoszycach w województwie świętokrzyskim. Mężczyzna miał złożyć zeznania. 

58-letni mieszkaniec gminy Radoszyce w nocy z 16 na 17 sierpnia został zatrzymany przez policję. Mężczyzna prowadził osobowe audi, będąc pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało, że kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Radoszyce. 58-latek zmarł w komisariacie policji

W związku z tym zdarzeniem 58-latek miał stawić się w środę rano na przesłuchanie. – Około godziny 8 mężczyzna przyszedł do komisariatu. Po chwili stracił przytomność – powiedziała st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowa koneckiej policji.

Policjanci bezzwłocznie przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mimo akcji reanimacyjnej życia mężczyzny nie udało się uratować. 

Na komendzie w Radoszycach prowadzona jest inspekcja z wydziału kontroli Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach. Dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśni prokuratorskie śledztwo.

RadioZET.pl/PAP - Wiktor Dziarmaga

C