Zamknij

Radziwiłł do rezydentów: Skończcie protest i usiądźmy razem do pracy

Redakcja
12.10.2017 17:32
Radziwiłł do rezydentów: Skończcie protest i usiądźmy razem do pracy
fot. PAP

Nasza propozycja wspólnej pracy nad poprawą sytuacji w służbie zdrowia jest aktualna; skończcie protest i usiądźmy razem do pracy - apelował do rezydentów minister zdrowia Konstanty Radziwiłł podczas burzliwej debaty w Sejmie na temat protestu młodych lekarzy.

W czwartek w Sejmie minister zdrowia przedstawił informację w sprawie protestu głodowego lekarzy rezydentów, trwającego od 2 października. Wniosek o to złożył klub PO.

Wstępujący w imieniu wnioskodawców Bartosz Arłukowicz mówił, że minister zdrowia przyszedł do rezydentów dzień po rozpoczęciu protestu "i potem przez (...) siedem dni nic".

- Rząd nie widzi głodujących rezydentów, rząd uważa, że tego problemu po prostu nie ma, minister abdykuje - ocenił. - Żądamy od pani premier skutecznego rozwiązania problemu głodujących rezydentów, żądamy rzetelnej propozycji, żądamy w końcu posiedzenia rządu w tej sprawie - powiedział.

Radziwiłł przedstawiając informację powiedział, że protest rezydentów "zaczął się wczoraj". Zwrócił uwagę, że Porozumienie Rezydentów OZZL zostało reaktywowane w październiku 2015 r., czyli na niespełna miesiąc przed końcem rządów PO-PSL. - Była to odpowiedź tego środowiska na brak podwyżek uposażeń od 2009 r. - powiedział. Zapewnił, że od początku jego urzędowania kierownictwo resortu prowadzi dialog z rezydentami.

RadioZET.pl/pap/maal