Zamknij

Ten supermarket będzie czynny w każdą niedziele! Jak to możliwe?

Redakcja
11.03.2018 21:02
Sieć sklepów TOPAZ
fot. YouTube screen/ Sieć sklepów TOPAZ

Zakaz handlu w niedziele nie straszny mieszkańcom Radzynia Podlaskiego. Mimo że nowe prawo wymusiło zamknięcie sklepów spod szyldu znanych dyskontów, jeden z supermarketów na terenie miasta pozostanie otwarty przed siedem dni w tygodniu. Jak to możliwe? 

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Zakaz handlu w niedziele. Czynny supermarket

Jak informuje portal ''Wirtualna Polska'', mieszkańcy Radzynia Podlaskiego cieszą się z możliwości zrobienia niedzielnych zakupów w lokalnym supermarkecie. Przedstawiciele firmy Topaz od ponad tygodnia reklamowali się hasłem: "Zatankuj i zrób zakupy w każdą niedzielę". 

Przedsiębiorca z Sokołowa Podlaskiego otwierając supermarket nie złamał przepisów ustawy o zakazie handlu w niedziele. Zbigniew Paczóski wykorzystał możliwość otwarcia sklepów przy stacjach benzynowych. Aby dostać się do supermarketu sieci Topaz w Radzyniu Podlaskim, wystarczy przejść przez pomieszczenia stacji benzynowej tej samej firmy. Na klientów co niedziele czeka bogata oferta około 2 tys. produktów.

W Radzyniu Podlaskim działają ponadto dwie BiedronkiLidl, Delikatesy Centrum i kilka sklepów Społem. Dyskonty tych marek nie mogą jednak handlować w niedziele.

Zobacz także

Ustawa ograniczająca handel w niedziele weszła w życie 1 marca br. Zakłada ona, że w tym roku, w każdym miesiącu, będą dwie niedziele handlowe - pierwsza i ostatnia. Od 1 stycznia 2019 r. będzie to tylko jedna niedziela w miesiącu - ostatnia, a od 1 stycznia 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu we wszystkie niedziele, z wyjątkiem siedmiu w roku.

RadioZET.pl/wp.pl/DG