Nowa rola rzecznika rządu. Szydło: życzę powodzenia!

Redakcja
14.06.2017 10:43
Nowa rola rzecznika rządu. Szydło: życzę powodzenia!
fot. PAP

Rzecznik rządu Rafał Bochenek został powołany na podsekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Gratuluję i życzę powodzenia Panie Ministrze" - napisała premier Beata Szydło na Twitterze.

"Od dziś decyzją premier Beaty Szydło misję Rzecznika Rządu RP będę kontynuował jako Podsekretarz Stanu w KPRM. Dziękuję za zaufanie" - napisał Bochenek na swoim profilu na Twitterze.

Kim jest Rafał Bochenek?

Rzecznik rządu ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez dwa lata pracował w TVP3 Kraków jako prezenter prognozy pogody, zajmował się także konferansjerką. W latach 2006–2014 był radnym miejskim Wieliczki. W 2014 jako bezpartyjny kandydat z listy PiS uzyskał mandat radnego powiatu wielickiego, w którym objął funkcję wiceprzewodniczącego rady powiatu.

W 2015 brał udział w kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, prowadząc jego konwencje wyborcze i wieczory wyborcze. 8 stycznia 2016 został powołany na rzecznika prasowego rządu Beaty Szydło, zastępując Elżbietę Witek. W tym samym miesiącu został doradcą w gabinecie politycznym prezesa Rady Ministrów.

RadioZET.pl/PAP/DG