Kandydat na prezydenta Warszawy sugeruje impeachment Dudy. „Musimy rozliczyć...”

Redakcja
07.05.2018 12:35
Duda
fot. PAP

— Trzeba będzie rozważyć jego impeachment. Musimy rozliczyć wszystkich, którzy łamali konstytucję — mówił w Radiu ZET o Andrzeju Dudzie Rafał Trzaskowski.

Zagłosuj

Kto zostanie nowym prezydentem Warszawy?

Liczba głosów:

Kandydat Platformy Obywatelskiej na prezydenta Warszawy był gościem porannej audycji Radia ZET. W rozmowie z Konradem Piaseckim podjęte zostały wątki m.in. nadchodzących wyborów samorządowych oraz odpowiedzialności konstytucyjnej prezydenta Dudy.

Impeachment Dudy?

— Trzeba rozliczyć wszystkich, którzy łamali konstytucję i determinacja w PO będzie tu spora. Nawet słowo „impeachment” przychodzi mi do głowy — mówi gość Radia ZET Rafał Trzaskowski pytany w internetowej części programu o to, czy po wygranych wyborach PO i .N przeprowadzą procedurę impeachmentu Andrzeja Dudy.

Obejrzyj i posłuchaj całej rozmowy Konrada Piaseckiego z Rafałem Trzaskowskim na RadioZET.pl!

— Trzeba będzie to rozważyć i zastanowić się, jak ich rozliczyć z łamania konstytucji — dodaje polityk. Podkreśla jednak, że wszystko zależy od zachowania prezydenta, który „czasami pokazuje skłonność do demonstrowania swojej niezależności”.

Kto wygra wybory?

Pytany o to, czy nie czuje się zbyt pewnie, jak Bronisław Komorowski przed wyborami prezydenckimi, Rafał Trzaskowski odpowiada, że nie i dodaje: „W przeciwieństwie do Bronisława Komorowskiego my pracujemy cały czas”. Zdaniem gościa Radia ZET Andrzej Duda był bardziej aktywny niż Komorowski, nawet przed kampanią wyborczą.

Indagowany przez Piaseckiego o to, kogo poprze, jeśli nie dostanie się do drugiej tury wyborów w Warszawie, gość Radia ZET mówi, że nie dopuszcza takiej sytuacji. —Uważam, że kandydat zjednoczonej opozycji na pewno będzie w drugiej turze. Zjednoczona opozycja wygra te wybory — komentuje.

Zobacz także

RadioZET.pl/MP