Zamknij

Jakie dobre ustawy zgłasza PO? Piasecki zadał Trzaskowskiemu konkretne pytanie

Redakcja
06.03.2017 10:48
Rafał Trzaskowski
fot. Radio ZET

Gościem Radia ZET był Rafał Trzaskowski, polityk Platformy Obywatelskiej i cień ministra spraw zagranicznych. Podczas rozmowy padło m.in. pytanie o projekty ustaw zgłaszane przez PO.

Na koniec spotkania z Rafałem Trzaskowskim, Konrad Piasecki zadał gościowi pytania przesłane przez słuchaczy. Dlaczego Platforma nie wykazuje żadnej aktywności parlamentarnej w postaci dobrych ustaw? - brzmiało pierwsze.

- Są dobre ustawy. Zgłaszamy takie propozycje - zapewnił Trzaskowski i podkreślił, że gabinet cieni cały czas pracuje. Wymienił projekty dotyczące transportu najważniejszych polityków, czy poprawki do "tej skandalicznej ustawy o wycince lasów".

- Chodzi o tę ustawę, o której senator Platformy Obywatelskiej mówił, że nie budzi żadnych wątpliwości merytorycznych? - zapytał natychmiast Piasecki, przypominając o słowach senatora Aleksandra Pocieja, który stwierdził na posiedzeniu, że "to jest dobra ustawa, jeżeli chodzi o jej treść".

Trzaskowski przyznał, że słyszał głosy kolegów, ale to "ludzka rzecz się mylić". Piasecki odparł, że Platformie, która "kiedyś była liberalna, a teraz jest mniej", taka ustawa powinna odpowiadać.

- Problem polega na tym, że zgodnie z definicją, wolność jednej osoby nie powinna szkodzić innym (...). Czym innym jest ścięcie drzewka na posesji, a czym innym szaleńcy z piłami wycinający pół lasu - powiedział Trzaskowski.

Całą rozmowę znajdziecie tutaj.

Radio ZET/MaAl