Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jakie dobre ustawy zgłasza PO? Piasecki zadał Trzaskowskiemu konkretne pytanie

06.03.2017 10:48
xxx wiadomosci

Gościem Radia ZET był Rafał Trzaskowski, polityk Platformy Obywatelskiej i cień ministra spraw zagranicznych. Podczas rozmowy padło m.in. pytanie o projekty ustaw zgłaszane przez PO.

Rafał Trzaskowski fot. Radio ZET

Na koniec spotkania z Rafałem Trzaskowskim, Konrad Piasecki zadał gościowi pytania przesłane przez słuchaczy. Dlaczego Platforma nie wykazuje żadnej aktywności parlamentarnej w postaci dobrych ustaw? - brzmiało pierwsze.

- Są dobre ustawy. Zgłaszamy takie propozycje - zapewnił Trzaskowski i podkreślił, że gabinet cieni cały czas pracuje. Wymienił projekty dotyczące transportu najważniejszych polityków, czy poprawki do "tej skandalicznej ustawy o wycince lasów".

- Chodzi o tę ustawę, o której senator Platformy Obywatelskiej mówił, że nie budzi żadnych wątpliwości merytorycznych? - zapytał natychmiast Piasecki, przypominając o słowach senatora Aleksandra Pocieja, który stwierdził na posiedzeniu, że "to jest dobra ustawa, jeżeli chodzi o jej treść".

Trzaskowski przyznał, że słyszał głosy kolegów, ale to "ludzka rzecz się mylić". Piasecki odparł, że Platformie, która "kiedyś była liberalna, a teraz jest mniej", taka ustawa powinna odpowiadać.

- Problem polega na tym, że zgodnie z definicją, wolność jednej osoby nie powinna szkodzić innym (...). Czym innym jest ścięcie drzewka na posesji, a czym innym szaleńcy z piłami wycinający pół lasu - powiedział Trzaskowski.

Całą rozmowę znajdziecie tutaj.

Radio ZET/MaAl

Oceń