Zamknij

Rafał Ziemkiewicz bez koszulki odpowiada na amerykańską ustawę 447

Redakcja
25.04.2018 10:03
Rafał Ziemkiewicz bez koszulki odpowiada na amerykańską ustawę 447
fot. Stanisław Kowalczyk/East News

Izba Reprezentantów Kongresu USA przyjęła tzw. ustawę 447 o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today — JUST). Regulacje dotyczą restytucji mienia ofiar Holokaustu. Decyzję amerykańskich polityków skomentował na Twitterze w dość dosadny sposób Rafał Ziemkiewicz. 

Ustawa 447 przyjęta przez Kongres USA. Przeciwko jej wprowadzeniu protestowała m.in. amerykańska Polonia. Największe zastrzeżenia mają co do użycia w ustawie JUST i w Deklaracji Terezińskiej pojęcia własności bezspadkowej (heirlees property). Wskazuje się, że w ten sposób podmioty żydowskie niemające bezpośredniego związku z ofiarami Zagłady będą mogły przypisywać sobie prawo do ich mienia.

Reakcja na ustawę 447 — Rafał Ziemkiewicz bez koszulki

Decyzję Kongresu USA skomentował w dosadny sposób prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz. Na swoim profilu na Twitterze opublikował zdjęcie, na którym widać jak wykonuje (bez koszulki) słynny gest Kozakiewicza. Do fotografii dodany jest opis: „Szkoda słów... Tylko jedno musi być powiedziane z całą mocą: #ustawa447”.

RadioZET.pl/KM