Policja publikuje nagranie z momentu zatrzymania Rafalali [WIDEO]

Redakcja
18.04.2018 10:23
Rafalala
fot. Policja

We wtorek około godziny 13 policjanci Komendy Stołecznej Policji zatrzymali transpłciową performerkę Rafalalę. Policja opublikowała nagranie z zatrzymania.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Rafalala usłyszała zarzuty: wypowiadania gróźb wobec pokrzywdzonej, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez oblanie jej kawą oraz znieważenia pokrzywdzonej poprzez wypowiadanie wobec niej słów powszechnie uznawanych za obelżywe — poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Łukasz Łapczyński.

Jak dodał, jeśli chodzi o dwa ostatnie czyny, prokurator — uwzględniając okoliczności sprawy — postanowił o objęciu tych czynów ściganiem z urzędu. — Czyny te ścigane są z oskarżenia prywatnego, chyba że prokurator z uwagi na interes społeczny postanowi o objęciu ich ściganiem z urzędu. W tym przypadku tak postanowił — zaznaczył prok. Łapczyński.

Zobacz także

W nagraniu zamieszczonym w internecie widać, jak Rafalala szarpie i w wulgarny, agresywny sposób odzywa się do kilkunastoletniej dziewczynki. Transpłciowa performerka oblała też poszkodowaną nastolatkę kawą.

W mediach społecznościowych filmik z udziałem Rafalali był szeroko komentowany. Do treści nagrania odniósł się w sobotę również szef MSWiA Joachim Brudziński. „Poleciłem Komendantowi Głównemu @PolskaPolicja analizę tego materiału i podjęcie wszelkich działań prawnych wobec tego agresywnego osobnika” — poinformował na Twitterze.

RadioZET.pl/PAP/DG