Zamknij

Rafalska: Złożono już 2,5 miliona wniosków o 500 plus

Redakcja
26.10.2017 12:32
Rafalska: Złożono już 2,5 miliona wniosków o 500 plus
fot. PAP

Złożono już 2,5 miliona wniosków o świadczenie "500 plus"  - poinformowała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Podkreśliła, jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, nie będzie można liczyć na wyrównanie za wcześniejsze miesiące.

Rafalska zwróciła uwagę na konferencji prasowej, że jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące. - To ostatnie dni na złożenie wniosków, a więc 5 dni do końca października (...). Przypominamy tym wszystkim, którzy jeszcze tego nie zrobili - podkreśliła.

Poinformowała, że do tej pory zostało złożonych 2,5 miliona wniosków, w tym 26 proc. drogą elektroniczną. - Ale w sierpniu złożono ich 2 mln 100 tys. Proszę zobaczyć, jakie było olbrzymie zainteresowanie tym, żeby była ciągłość wypłacania (świadczenia) - mówiła.

Wniosek o świadczenie 500 plus należy składać każdego roku, prawo do wsparcia z programu ustalane jest na rok - od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy - rozpoczął się wcześniej, 1 kwietnia 2016 r., kiedy program "Rodzina 500 plus" oficjalnie wystartował. Wydłużono go, by nie trzeba było składać wniosków dwukrotnie w ciągu tego samego roku.

Od 1 sierpnia można składać wnioski o 500 plus na nowy okres zasiłkowy - wydane wcześniej decyzje obowiązują do końca września. Jeśli wniosek zostanie złożony później niż w październiku, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

RadioZET.pl/pap/maal