Wypadek na Rajdzie Barbórka. Kierowca wjechał w grupę kibiców

Redakcja
01.12.2018 16:18
Wypadek na Rajdzie Barbórka. Kierowca wjechał w grupę kibiców
fot. Twitter/ TVP3 Warszawa

Wypadek na trasie Rajdu Barbórka, na warszawskim Bemowie. Kierowca biorący udział w wyścigu potrącił dwie osoby. Jedna z nich, 4-letnie dziecko, trafiło do szpitala z raną nogi. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Do wypadku doszło po godzinie 14 na trasie 56. Rajdu Barbórka. Jak podaje TVN Warszawa, kierowca samochodu nie wyhamował na zakręcie i auto wpadło w siatkę, za którą stali kibice. Interweniowały służby medyczne i straż pożarna. Jedna osoba odniosła lekkie obrażenia, została przewieziona do szpitala.

- Na miejscu pracują policjanci ruchu drogowego, którzy wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Funkcjonariusze będą także wyjaśniać, czy w trakcie imprezy masowej zostały zachowane wszystkie procedury - powiedziała Radiu ZET Magdalena Bieniek z Komendy Stołecznej Policji.

Rajd Barbórka. Kto wygrał? 

Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał 56. Rajd Barbórki. Trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz szósty z rzędu i wyrównał rekord dotychczas należący do Tomasza Kuchara.

Drugie miejsce, ze stratą 4,18 s, wywalczył Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), a trzecie Łukasz Biśkiniewicz (Hyundai I20 F5) – strata 33,62. Na piątej pozycji uplasował się tym razem Kuchar (Peugeot 208 RX) ze stratą 37,58.

RadioZET.pl/TVN Warszawa/DG