Zamknij

Raport Ministerstwa Zdrowia: 36 nowych zakażeń w Polsce, jedna ofiara

23.03.2020 12:48
Koronawirus w Polsce 23 marca
fot. Damian Klamka/East News

Mamy 36 nowych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w poniedziałek po południu Ministerstwo Zdrowia. Kolejną, ósmą ofiarą pandemii w Polsce, jest 83-latek ze Śląska. Nowe zakażenia dotyczą sześciu województw.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Kolejny wysoki wzrost chorych na Covid-19 w Polsce. Resort poinformował o nowych 36 zakażeniach. Najwięcej chorych z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa odnotowano na Dolnym Śląsku (16), Opolszczyźnie i ziemi lubuskiej (po 5). 

Zobacz także

Jednocześnie w toku pomyłki jedna osoba z woj. wielkopolskiego została wyłączona z dotychczasowych wyliczeń. - W swoich raportach została zaliczona dwa razy - przez służby sanitarno-epidemiologiczne z woj. wielkopolskiego i dolnośląskiego - podał resort.

Więcej o ósmej ofierze Covid-19 w Polsce piszemy tutaj.

Jak ustaliła reporterka Radia ZET, na Covid-19 zachorowało pięć pielęgniarek z wrocławskiego szpitala przy ul. Koszarowej, gdzie leczeni są pacjenci z koronawirusem.

Koronawirus w Lubuskiem

Pięć nowych przypadków zakażeń na ziemi lubuskiej opisała rzeczniczka tamtejszego wojewody, Aleksandra Chmielińska-Ciepły. Liczba chorych wzrosła w regionie do 15.

Wirusa potwierdzono u młodego mężczyzny z Gorzowa Wlkp., mężczyzny i kobiety w sile wieku z powiatu żarskiego oraz mieszkanki powiatu wschowskiego i świebodzińskiego - obie są w średnim wieku

– powiedziała PAP rzeczniczka.

Koronawirus na Opolszczyźnie

W województwie opolskim stwierdzono pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.Według informacji wojewody opolskiego, nowi zakażeni to trzech mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i dwóch powiatu opolskiego.

Dwoje z pięciu zakażonych przebywa na kwarantannie. Pozostała trójka znajduje się pod opieką lekarzy szpitala monoprofilowego w Kędzierzynie-Koźlu i Szpitala Wojewódzkiego w Opolu.

Koronawirus w Małopolsce

Chorobe Covid-19 stwierdzono u czterech pacjentów w Małopolsce. Biuro prasowe wojewody podało, że chorymi są mężczyzna w sile wieku z powiatu krakowskiego (izolacja w domu), mieszkaniec powiatu bocheńskiego również jest w sile wieku (też kwarantanna domowa) oraz mężczyzna i kobieta w sile wieku z powiatu dąbrowskiego (izolacja domowa).

Koronawirus w Łódzkiem

W sumie w woj. łódzkim jest już 109 osób zakażonych SARS-Cov-2. Informacja o najnowszych chorych przekazała rzeczniczka wojewody.

W województwie łódzkim są trzy kolejne zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Dotyczą dwóch kobiet w średnim wieku i młodego mężczyzny. Są to osoby w wieku od 30 do 61 lat; wszystkie miały bezpośrednie kontakty z ludźmi zakażonymi. Ich stan jest dobry

- podała Dagmara Zalewska.

Koronawirus w Lubelskiem

Nowe przypadki chorych odnotowano też w woj. lubelskim

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczą: jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność przypadkiem potwierdzonym oraz dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – przekazała Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody lubelskiego.

RadioZET.pl/Twitter