Zamknij

Koniec z codziennymi raportami covidowymi. Resort zdrowia zmienia zasady

Krzysztof Sobczak
15.04.2022 12:48
Adam Niedzielski
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Ministerstwo Zdrowia nie będzie już publikować codziennych raportów z liczbą nowych przypadków zakażenia koronawirusem. O zmianach poinformował rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii COVID-19 w Polsce, tj. od marca 2020 roku, prezentowało dobowe raporty z liczbą wykrytych nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pod koniec marca minister Adam Niedzielski przekazał, że rząd znosi większość obostrzeń, w tym nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych. Obecnie należy je zakładać jedynie w szpitalach, przychodniach czy aptekach.

W piątek 15 kwietnia resort zdrowia opublikował nowe dane. W ciągu ostatniej doby infekcję stwierdzono u 1201 osób, z których ponad 1/5 pochodziła z województwa mazowieckiego. Następnie rzecznik ministerstwa poinformował, że to ostatni taki raport i od soboty zostaną wprowadzone zmiany.

MZ: Raporty covidowe do zmiany

"W związku z cały czas spadającą liczbą zakażeń oraz idącym w ślad za tymi spadkami słabnącym zainteresowaniem opinii publicznej prezentacją bieżących danych covidowych, począwszy od jutra, modyfikujemy system raportowania. Dane będą teraz podawane w odstępach tygodniowych. Zestawienia tygodniowe, wraz z informacją o hospitalizacji, będą prezentowane w każdą środę" - poinformował rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Od początku pandemii na COVID-19 w Polsce zmarło ponad 100 tys. osób. Łączna liczba zakażonych wynosi blisko 6 milionów.

RadioZET.pl

C