Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

"Otoczyłby drutem pod napięciem" miasto z migrantami. Psychiatra skazany za rasisotowskie wpisy

22.01.2019 16:59
xxx wiadomosci

Otoczyłby drutem kolczastym pod napięciem miasto, w którym mieszka dużo migrantów a także dorzuciłby się do zbiórki na karabin na „ciapatych” – takie słowa opublikował w swoich wpisach na Facebooku wrocławski psychiatra, Krzysztof K. We wtorek Sąd wymierzył mu karę: 8 miesięcy prac społecznych.

"Otoczyłby drutem pod napięciem" miasto z migrantami. Psychiatra skazany za rasisotowskie wpisy fot. Grażyna Wiatr/Twitter/Radio ZET

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

8 miesięcy prac społecznych za nienawistne i rasistowskie wpisy na Facebooku – taki wyrok sąd we Wrocławiu wymierzył Krzysztofowi K, lekarzowi.

"Kuriozalne" wyjaśnienia oskarżonego

Mężczyzna między innymi napisał, że otoczyłby drutem kolczastym pod napięciem miasto w którym mieszka dużo migrantów, a także dorzuciłby się do zbiórki na karabin na "ciapatych”.

Lekarz tłumaczył przed wymiarem sprawiedliwości, że żartował. Zarzuty za nawoływanie do nienawiści i znieważenie innych grup etnicznych zaś uznał za naruszenie wolności słowa.

- Wyjaśnienia oskarżonego nie wydawały się spójne ponieważ w mojej ocenie były kuriozalne.  Trzeba być odpowiedzialnym za własne słowa, uważać na ro, żeby nie skrzywdzić po prostu drugiej osoby własnymi słowami – podkreśliła w rozmowie z Radiem ZET prokurator Justyna Trzcińska, która wnioskowała o taką karę dla mężczyzny.

Krzysztof K. nie był obecny na rozprawie. Przysługuje mu prawo odwołania się od wyroku, gdyż ten nie jest prawomocny.

RadioZET/JZ

Oceń