Zamknij

Dwulatek wypadł z okna kamienicy. Rodzice byli w tym czasie w domu

15.06.2020 14:59
Karetka
fot. East News/JACEK DOMINSKI

Niespełna dwuletnie dziecko wypadło z okna na pierwszym pietrze kamienicy w Rawiczu (województwo wielkopolskie). Chłopiec z podejrzeniem pęknięcia podstawy czaszki trafił do szpitala w Poznaniu.

Beata Jarczewska, oficer prasowy policji w Rawiczu poinformowała, że policjanci zgłoszenie o wypadku otrzymali w niedzielę około godziny 17:30. „Z jednego z mieszkań, przy ul. Piłsudskiego w Rawiczu, z okna na wysokości ok. 5 m wypadł niespełna dwuletni chłopczyk” - przekazała rzeczniczka.

2-letni chłopczyk wypadł z okna kamienicy

„W czasie wypadku rodzice, razem ze starszym rodzeństwem chłopca, byli w domu. Chłopczyk najprawdopodobniej wykorzystał chwilę nieuwagi opiekunów i wszedł na sofę. Otworzył okno, którego górna część była uchylona” – opisała policjantka. Chłopczyk spadł na wąski fragment zielni przy budynku.

Zobacz także

Dziecko było przytomne. Z podejrzeniem złamania podstawy czaszki zostało przewiezione najpierw do szpitala w Gostyniu, a stamtąd trafiło do szpitala w Poznaniu

– powiedziała Beata Jarczewska.

Zobacz także

Policja prowadzi postępowanie w sprawie wypadku pod kątem nieumyślnego narażenia dziecka na utratę życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. „Mama była trzeźwa, tata miał 0,15 promila alkoholu. Nie dopatrujemy się jakiejś dysfunkcyjności tej rodziny” – wyjaśniła policjantka. Rodzicom chłopca grozi grzywna, kara ograniczenia lub pozbawienia wolności do jednego roku.

RadioZET.pl/PAP