Zamknij

Razem, Ikonowicz i Unia Pracy tworzą koalicję do europarlamentu. „Czas zbudować w Polsce nowoczesne państwo dobrobytu”

Redakcja
28.02.2019 14:17
Razem
fot. Twitter/Martin Saczek

Lider Partii Razem Adrian Zandberg ogłosił w czwartek powstanie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem. W skład komitetu oprócz Partii Razem wchodzą Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, Unia Pracy oraz organizacje społeczne.

Zandberg podkreślił na konferencji prasowej zorganizowanej przed wejściem do PKW w Warszawie, że jest to ważny dzień dla polskiej lewicy. „Zebraliśmy się tutaj, żeby ogłosić powstanie Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica Razem. Będzie jedna wspólna lista lewicy społecznej” – oświadczył.

– Lewica Razem to są wyższe pensje, niższe czynsze i bezpłatne leki. Lewica Razem to są sprawdzone przez naszych europejskich przyjaciół rozwiązania, które działają w Austrii, działają w Holandii, działają w Danii i mogą działać u nas. Już czas zbudować w Polsce europejskie nowoczesne państwo dobrobytu – mówił Zandberg.

Przekaż 1% swojego podatku i wesprzyj Fundację Radia ZET

Marcelina Zawisza (Partia Razem) podkreśliła, że komitet ten powołały: Partia Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, Unia Pracy oraz organizacje społeczne.

Zobacz także

Dodała, że z tych list będą startować samorządowcy, działacze społeczni, działacze lewicowi, związkowcy i działacze miejscy. Poinformowała, że łódzką listę otworzy działacz społeczny Piotr Ikonowicz z Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza, z okręgu poznańskiego startować będzie przewodniczący Unii Pracy Waldemar Witkowski, z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego wystartuje związkowiec Jan Orkisz, z okręgu lubelskiego „jedynką” będzie Magdalena Długosz, a z okręgu pomorskiego działaczka kobieca Anna Górska. Zandberg dodał, że on wystartuje jako „jedynka” z okręgu warszawskiego. 

RadioZET.pl/PAP/MP