Zamknij

Rozpędzony volkswagen wyprzedzał na pasach. Omal nie wjechał w dziecko

09.06.2021 20:53
wypadek na przejściu dla pieszych
fot. Śląska Policja

O krok od tragedii w Rędzinach koło Częstochowy (woj. śląskie). Rozpędzony volkswagen, wyprzedzając na pasach, omal nie potrącił dziecka. Zdarzenie widać na wideo z monitoringu, opublikowanym przez policję.

Na przejściu dla pieszych w Rędzinach koło Częstochowy omal nie doszło do wypadku. Jadący z dużą prędkością kierowca volkswagena otarł się o hulajnogę, którą jechało dziecko.

Rędziny. Wyprzedzał na pasach i prawie potrącił dziecko na hulajnodze

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę na drodze krajowej numer 91. W środę policja poinformowała, że ustaliła tożsamość, a następnie zatrzymała kierowcę, który wykonał niebezpieczny manewr. Funkcjonariusze opublikowali też film z kamer monitoringu, które zarejestrowały zajście. Jak podkreślają mundurowi, było o włos od tragedii.

Na filmie widać, jak pirat drogowy, mimo podwójnej linii ciągłej, wyprzedza cztery samochody zwalniające przed przejściem, na które wchodziło kilka osób. O centymetry minął chłopca z hulajnogą. Na pasach były też dwie dorosłe osoby. Jedna z nich w przewoziła dziecko w rowerowym foteliku.

"Kłomniccy policjanci ustalili, a następnie zatrzymali 39-latka [...] Kierujący, swoim zachowaniem, naraził pieszych na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, dlatego został zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności trafi do policyjnego aresztu. Jutro usłyszy prokuratorskie zarzuty" - przekazała częstochowska policja.

Jak się okazało, zatrzymany - 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego - nie ma uprawnień do kierowania samochodem i już wcześniej był karany za przestępstwa i wykroczenia drogowe. Teraz za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP/Śląska Policja