Zamknij

Referendum w Warszawie: wojewoda zaprasza samorządowców na spotkanie

Redakcja
14.03.2017 15:53
Referendum w Warszawie: wojewoda zaprasza samorządowców na spotkanie
fot. Flickr

Wojewoda mazowiecki zaprasza samorządowców na spotkanie w sprawie tak zwanej ustawy Sasina, które odbędzie się w czwartek. Samorządowcy są zdziwieni, bo w tym samym czasie przyjeżdżają do stolicy na zaplanowane wcześniej Forum Samorządowe organizowane przez Związek Miast Polskich i Związek Gmin Wiejskich.

Urzędnicy wojewody zapewniają, że to tylko zbieg okoliczności i mają nadzieję, że samorządowcom uda się uczestniczyć w obu wydarzeniach. Spotkanie u wojewody rozpoczyna się o 10:00 rano. Forum samorządowe startuje półtorej godziny później.

Zagłosuj

Co sądzisz o warszawskiej metropolii?

Liczba głosów:

Samorządowcy z Mazowsza nie podzielają entuzjazmu wojewody i podkreślają, że spotkanie na Forum planowane było 2 tygodnie temu. Ich zdaniem wojewoda miał "obudzić się dopiero w ten poniedziałek". Wystosowali też apel o wyznaczenie nowego terminu. To nie pierwsze pismo, które trafiło do wojewody w związku z tą sprawą. 

Podczas Forum Samorządowego odbędzie się otwarta debata w obronie konstytucyjnych zasad samorządności. 

Zrzut ekranu 2017-03-14 o 15.33.42
fot. Radio ZET

Wzbudzający kontrowersje projekt klubu PiS o ustroju miasta stołecznego Warszawa został na początku lutego odłożony na dalszy plan. Jego autor, poseł Jacek Sasin, zapowiedział szerokie konsultacje z samorządami i mieszkańcami.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Nadal jesteśmy ciekawi Waszej opinii dotyczącej referendum i ewentualnego poszerzenia granic Warszawy. Swoimi komentarzami możecie dzielić się na stronie naszego wydarzenia

RadioZET.pl/MAG, KM