Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Macierewicz zdymisjonowany! W sieci wrze. "Najlepszy od czasów Piłsudskiego"

09.01.2018 13:38
xxx wiadomosci

Spekulacje medialne z ostatnich dni znalazły we wtorek potwierdzenie: Antoni Macierewicz odchodzi z rządu. Twitter już zareagował na tę informację.

Macierewicz fot. East News
Zagłosuj

Popierasz decyzję o dymisji Antoniego Macierewicza?

Dotychczasowy szef MON to postać wybitnie kontrowersyjna. Zdeklarowany zwolennik tezy o zamachu podczas katastrofy smoleńskiej, wcześniej niestrudzony tropiciel agentury w polskim życiu publicznym, a przy tym człowiek, wokół którego  - jak wykazał w swojej publikacji dziennikarz „Gazety Wyborczej” Tomasz Piątek - tworzą się niejasne powiązania z rosyjskimi służbami specjalnymi czy środowiskiem mafijnym.

Jego dymisja do ostatnich chwil wisiała na włosku, o czym świadczą sprzeczne doniesienia, jakie pojawiały się w mediach - i to na przestrzeni zaledwie kilku godzin, jeszcze w dzień ogłoszenia składu gabinetu. Gdy odejście Macierewicza stało się faktem, internet natychmiast na tę decyzję zareagował.

Jednoznacznie pozytywnie ten fakt skomentowała amerykańska dziennikarka i żona Radosława Sikorskiego (w przeszłości także ministra obrony) Anne Applebaum:

Inni też chwalą:

Z kolei prawica chyba nie może tej dymisji odżałować. Lamenty łączą się z...bardzo ciekawymi porównaniami:

sieci

A Tomasz Sakiewicz z "Gazety Polskiej" skład wręcz jednoznaczne deklaracje:

Pojawiły się również opinie, że zastąpienie Macierewicza dotychczasowym szefem MSWiA Mariuszem Błaszczakiem nie jest wcale zmianą na lepsze:

RadioZET.pl/mp

Oceń