Zamknij

Rekonstrukcja rządu. Zagadkowy tweet Szydło. "Bez względu na wszystko..."

Redakcja
05.12.2017 07:27
Szydło
fot. East News

"Bez względu na wszystko najważniejsza jest Polska. Dbająca o rodzinę i wartości, bezpieczna. Wyrosła na fundamencie chrześcijańskim, tolerancyjna i otwarta. Nowoczesna i ambitna. To mój kraj. Przykład dla Europy i świata. Tacy jesteśmy Polacy" - napisała we wtorek w nocy na Twitterze premier Beata Szydło.

Zagłosuj

Kto byłby najlepszym premierem RP?

Liczba głosów:

Kilka godzin wcześniej media poinformowały o planowanej rekonstrukcji w rządzie. Niektóre media, m.in. "Rzeczpospolita", spekulowały, że na stanowisku premiera Beatę Szydło zastąpi obecny wicepremier Mateusz Morawiecki.

We wtorek lider PiS Jarosław Kaczyński spotykał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według informacji PAP rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

Poseł Wojciech Szarama (szef okręgu gliwickiego) wychodząc ze spotkania przyznał, że rozmawiano także nt. rekonstrukcji rządu. Pytany o Mateusza Morawieckiego podkreślił, że "Mateusz Morawiecki zawsze odgrywał dużą rolę i dalej tak będzie". - Będziemy jeszcze o wszystkim rozmawiać - zapowiedział poseł. Według nieoficjalnych informacji "Rzeczpospolitej" podanych na Twitterze: "Morawiecki może zostać premierem w przyszłym tygodniu".

Zmiany zapowiadane od prawie dwóch miesięcy

Dokonanie zmian w rządzie premier Beata Szydło zapowiedziała pod koniec października. Nie podała, kto ma z niego odejść, ani kim będą nowi ministrowie. Jak wówczas mówiła, decyzje w tej sprawie omawia z prezesem PiS. Rzecznik rządu Rafał Bochenek zapowiedział później, że rekonstrukcja Rady Ministrów będzie miała charakter strukturalny.

Zobacz także

Szef PiS Jarosław Kaczyński mówił w połowie listopada, że rekonstrukcja rządu pewnie będzie troszkę odłożona w czasie, bo premier zaproponowała interesujące zmiany strukturalne. Według Kaczyńskiego, "ostateczne decyzje co do personaliów" będą "podjęte w ciągu stosunkowo niedługiego czasu, ale pewnie dowiemy się o nich w grudniu".

RadioZET.pl/PAP/MP