Zamknij

Zakulisowe rozgrywki z Morawieckim w roli głównej. Ofiarą minister Streżyńska?

Redakcja
07.12.2017 13:08
Rząd
fot. East News

Jeszcze nie został oficjalnie wskazany przez PiS, a już wokół Mateusza Morawieckiego toczą się zakulisowe batalie o ministerialne teczki. Jedna z tych wojen dotyczy Anny Streżyńskiej, minister cyfryzacji. Radio ZET poznało kulisy tej wojny.

Zagłosuj

Czy Mateusz Morawiecki zostanie nowym premierem?

Liczba głosów:

Streżyńska od początku rządu Beaty Szydło miała swojej miejsce w rządowej frakcji Jarosława Gowina. Ale ten ją zdradził i zgodził się na jej odejście z rządu, a nawet podział ministerstwa.

Pomysł ten podsuwa Gowinowi i Morawieckiemu były podwładny Streżyńskiej - b. wiceminister Piotr Woźny. To bardzo ważna osoba, mająca nieformalny dostęp do "ucha" wicepremiera Morawieckiego. Woźny został formalnym doradcą Morawieckiego ds. smogu w resorcie Rozwoju i doradcą ds. informatyzacji w Ministerstwie Finansów.

Zobacz także

Minister Streżyńska kilka tygodni temu dowiedziała się o tych podchodach i próbowała się ratować. Napisała list do prezesa Jarosława Kaczyńskiego, a później z nim rozmawiała. Miała usłyszeć zapewnienie, że zostanie w rządzie, ale ta obietnica być może spełni się tylko, kiedy premierem zostanie prezes PiS.

Podczas dzisiejszej debaty nad wotum nieufności wobec rządu po przemówieniu premier Beaty Szydło wszyscy ministrowie opuścili salę. W ławach rządowych została tylko minister cyfryzacji Anna Streżyńska, co w smutnym tweecie zauważył poseł PO Borys Budka:

RadioZET.pl/MaG/MP