Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce
Zamknij

Znajdziesz nas także

Pobierz apkę Radia ZET

Morawiecki odwołał wizytę w Brukseli. Chodzi o spekulacje dot. zmian w rządzie?

Redakcja
05.12.2017 11:01
Morawiecki
fot. East News

Wicepremier Mateusz Morawiecki zrezygnował z przylotu do Brukseli, gdzie we wtorek odbywa się spotkanie unijnych ministrów finansów - poinformowały PAP źródła zbliżone do rządu. Od razu pojawiły się również teorie, jakoby decyzja ta miała związek ze spekulacjami dot. planowanej rekonstrukcji rządu - wedle nieoficjalnych doniesień to właśnie Morawiecki miałby zastąpić Beatę Szydło na stanowisku premiera.

Morawiecki miał być w belgijskiej stolicy już w poniedziałek wieczorem na spotkaniu eurogrupy poszerzonej o kraje spoza strefy euro, ale nie przyleciał. Rozmówcy PAP nie byli w stanie powiedzieć, czy odwołanie wizyty ma związek z medialnymi informacjami o tym, że Morawiecki może zastąpić na stanowisku szefa rządu Beatę Szydło.

Zobacz także

- Pan premier często w ostatniej chwili odwołuje spotkania, to się zdarzało już wcześniej. Może to mieć związek z tymi spekulacjami medialnymi, a może nie - powiedział rozmówca PAP. Rzecznik prasowy ministra finansów Łukasz Świerżewski dodał z kolei, że wicepremiera zatrzymały w kraju "obowiązki bieżące". Morawieckiego we wtorek w Brukseli zastępuje wiceminister finansów Piotr Nowak.

W poniedziałek lider PiS Jarosław Kaczyński spotkał się m.in z szefami okręgów partii i szefami wojewódzkich zespołów samorządowych. Według doniesień rozmawiano o przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz "spodziewanej w grudniu" rekonstrukcji rządu.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/MP

Trwają prace serwisowe. Zapraszamy wkrótce