Zamknij

Kiedy rekonstrukcja rządu? Znaczący komentarz Bielana

Redakcja
08.01.2018 07:55
Bielan
fot. East News

Wicemarszałek Senatu Adam Bielan skomentował ostatnie doniesienia na temat planowanej w najbliższym czasie rekonstrukcji rządu. Jego słowa rzucają nowe światło na termin planowanych zmian w gabinecie Mateusza Morawieckiego.

Bielan był gościem Bogdana Rymanowskiego w programie "Jeden na jeden" w TVN24. Tematem rozmowy były m.in. protesty lekarzy-rezydentów oraz planowane na wtorek spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem.

Zobacz także

Najciekawiej zrobiło się jednak w momencie, gdy Rymanowski zainicjował wątek planowanej na styczeń rekonstrukcji gabinetu Morawieckiego. Bielan, choć formalnie członek partii Porozumienie, to jednak bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, dlatego często posiada informacje z pierwszej ręki. Zapytany o to, kiedy może dojść do zmian w rządzie, odpowiedział: - To raczej kwestia godzin niż dni.

Według wicemarszałka Senatu będzie to "głęboka rekonstrukcja" i do zmian dojdzie m.in. w kierownictwie resortu finansów i resortu rozwoju, którymi kierował do tej pory obecny premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także

- Będą też zmiany, które będą niespodzianką - zapowiedział. Dopytywany jednak o szczegóły personalne, nabrał wody w usta. Zdradził jedynie, że zmiany dotkną "mniej niż dziesięcioro ministrów".

PAP: rekonstrukcja we wtorek, ew. w środę

Jak z kolei dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł w PiS, do zmian w rządzie Mateusza Morawieckiego ma dojść przed wylotem szefa rządu do Brukseli. Według informacji agencji, rekonstrukcja gabinetu Morawieckiego planowana jest raczej na wtorek.

Z informacji PAP wynika, że rozważany był także poniedziałkowy lub środowy termin zmian w rządzie. - Być może zmienimy termin rekonstrukcji rządu z wtorku na środę, jeśli wymagałyby tego kwestie proceduralne - powiedziało źródło.

RadioZET.p/TVN24/PAP/MP