Rekonstrukcja rządu. Dworczyk: Są ruchy kadrowe po wyborach

Redakcja
03.12.2018 07:21
Rekonstrukcja rządu. Dworczyk: Są ruchy kadrowe po wyborach
fot. Jacek Dominski/REPORTER

– Nie jest planowana rekonstrukcja rządu – podkreślił w rozmowie z poniedziałkową „Rzeczpospolitą” szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Według niego nie ma też w planach rekonstrukcji w przyszłym roku. Szef KPRM zapowiedział, że wybory parlamentarne odbędą się w planowanym terminie.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Która z osób powinna odejść z rządu jeśli miałoby dojść do zmian?

Liczba głosów:

Dworczyk, zapytany, czy istnieje prawdopodobieństwo przyspieszonych wyborów parlamentarnych, odparł, że odbędą się one w planowanym terminie.

– Przyspieszonych wyborów ani połączonych z wyborami do Parlamentu Europejskiego według mojej wiedzy nie będzie – powiedział minister.

Szef kancelarii premiera podkreślił też w wywiadzie, że nie jest planowana rekonstrukcja rządu. – Są ruchy kadrowe po wyborach samorządowych, ale rekonstrukcji w tym roku nie planujemy – podkreślił. Dodał, że według jego wiedzy nie ma teraz planów, aby rekonstrukcji dokonać w przyszłym roku.

Zobacz także

Dworczyk został również zapytany, czy niektórzy z ministrów, wśród których wymieniono wicepremier Beatę Szydło, minister edukacji narodowej Annę Zalewską, szefa MI Andrzeja Adamczyka, minister Beatę Kempą i wiceszefa MS Patryka Jakiego, nie będą kandydować do PE. – Decyzje w kierownictwie partii na temat składu list wyborczych na przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego jeszcze nie zapadły – odpowiedział.

RadioZET.pl/PAP/DG