Zamknij

Waszczykowski żegna sie z MSZ. Jedna z bardziej wyczekiwanych dymisji? [KOMENTARZE]

Redakcja
09.01.2018 14:21
Waszczykowski
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Negatywnie oceniano go z obydwu stron sceny politycznej, w opinii wielu był najgorszym polskim szefem dyplomacji od 1989 roku. Witold Waszczykowski odchodzi ze stanowiska. W sieci przeważa entuzjazm z powodu tej decyzji i nadzieja, że dalej może być już tylko lepiej.

Zagłosuj

Popierasz decyzję o dymisji Witolda Waszczykowskiego?

Liczba głosów:

Witold Waszczykowski od początku sprawowania przez siebie urzędu nie miał dobrej prasy. Jego kontrowersyjne i aroganckie wypowiedzi połączone z dyplomatycznymi gafami (jak chociażby sojusz z nieistniejącym państwem San Escobar) czy chybionymi inicjatywami (nieudana detronizacja Donalda Tuska z funkcji szefa Rady Europejskiej) sprawiały, że minister znajdował się na cenzurowanym. Zarzucano mu, że kompromitował Polskę na arenie międzynarodowej i niszczył nasze dotychczas dobre stosunki z kluczowymi sojusznikami, przede wszystkim z Brukselą i Berlinem.

Zobacz także

Nawet zwolennicy „dobrej zmiany” krytykowali szefa MSZ, zarzucając mu m.in. zbyt oporne dokonywanie zmian personalnych w strukturach resortu oraz nieskuteczną walkę o odzyskanie wraku TU-154 ze Smoleńska.

Teraz w internecie pojawiło się sporo komentarzy dotyczących usunięcia go ze stanowiska. W przygniatającej większości chwalących tę decyzję premiera Morawieckiego. Od wyrażenia opinii nie powstrzymał się m.in. jego poprzednik na stanowisku szefa dyplomacji oraz jego dawny przełożony Radosław Sikorski:

I nie tylko on krytycznie oceniał kadencję Waszczykowskiego:

Pojawiły się także ironiczne odniesienia do jego językowych wpadek:

RadioZET.pl/MP