Zamknij

Rekonstrukcja rządu po święcie Trzech Króli

Redakcja
02.01.2018 07:59
Rekonstrukcja rządu po święcie Trzech Króli
fot. Radio ZET

Dotychczas nowy szef rządu wymienił jedynie swoich najbliższych współpracowników z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Kiedy dojdzie do większych zmian?

- Proces zmian w rządzie rozpocznie się po święcie Trzech Króli; jak długo potrwa, to będzie zależało oczywiście od premiera Mateusza Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym – powiedział szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

- Ten proces rozpocznie się po święcie Trzech Króli. Jak długo on potrwa, to będzie zależało oczywiście od samego premiera Morawieckiego, ale też od ustaleń na poziomie politycznym. Trzeba pamiętać, że rząd to jest emanacja większości parlamentarnej, którą jest PiS, w związku z tym konsultacje polityczne są absolutnie czymś naturalnym - powiedział Dworczyk w rozmowie z TVN24.

Pytany, czy będzie to „głęboka czy płytka rekonstrukcja", powiedział, że to jest pytanie do premiera i do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Mateusz Morawiecki już wcześniej informował, że po święcie Trzech Króli będziemy mogli poznać wszystkie możliwe zmiany w ramach Rady Ministrów.

Dotychczas nowy szef rządu wymienił jedynie swoich najbliższych współpracowników z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

RadioZET.pl/SI/PAP